Juhendid

 
 

MILLINE ON PROOVIVÕTU KOMPLEKT JA MIDA SEE SISALDAB?

Tellimuse laekudes saadetakse Teile valges ümbrikus proovivõtu komplekt. Olenevalt Teie soost on see erinev – meeste komplekt  sisaldab uriini kogumise konteinerit (plasttuub) ja  naiste komplekt sisaldab plasttuubi, milles on tampoon, proovi võtmiseks tupest.

Meeste komplekt sisaldab (vt. pilti):
 • pappkarpi proovi pakendamiseks ja kaitsmiseks
 • juhendit proovi võtmiseks
 • konteinerit uriini kogumiseks
 • imipatja võimaliku proovi lekkimise peatamiseks
 • kilekotti uriinikonteineri ja imipadja pakendamiseks
 • turvakleebist pappkarbi turvaliseks sulgemiseks
   
Naiste komplekt sisaldab (vt. pilti):
 • pappkarpi proovi pakendamiseks ja kaitsmiseks
 • juhendit proovi võtmiseks
 • tupeproovi tampooni
 • imipatja võimaliku proovi lekkimise peatamiseks
 • kilekotti tampooni ja imipadja pakendamiseks
 • turvakleebist pappkarbi turvaliseks sulgemiseks
   
 Enne proovi võtmist tutvuge palun karbiga kaasas oleva proovivõtu juhendiga. Sellele järgnevalt võtke vastavalt juhendile proov, pakendage see koos imipadjaga kilekotti ning sulgege kilekott hoolikalt kinnitusriba abil. Kilekott asetage pappkarpi (vt. pilti).
   

Sulgege karp komplektiga kaasas oleva turvakleebisega (vt. pilti). Karbile on eeltrükitud saaja aadress, proovi saatmiseks laborisse peaksite käituma vastavalt tellimisel valitud transpordiviisile.

 

Proovivõtmise juhendid


Proovivõtu juhend meestele


Uriini kogumine
Analüüsimaterjali kogumise protseduuri soovitame läbi viia tualetis või vannitoas. Uuringuks tuleks koguda  hommikune uriin või koguda see hetkel, kui eelnevast urineerimisest on möödunud vähemalt 4 tundi.
Enne urineerimist on soovitav suguelundit kergelt masseerida, see kindlustab uuringuks vajaliku materjali sattumise analüüsi. Analüüsimiseks on vajalik koguda plasttuub uriini täis ja uriinikogumise juures peab olema kindel, et tuubi kogutakse ka esimesed tilgad uriini. Peale proovimaterjali kogumist tuleb kindlasti veenduda, et plasttuub on kindlalt kaanega suletud.
Palume pakendada plasttuub spetsiaalsesse imipadjaga kilekotti (pakendiga kaasas) ja tuub kilekotiga omakorda transpordikarpi. Transpordikarp palun sulgeda turvakleebisega.

Juhend PDF failinaProovivõtu juhend naistele

Tupeproov
Valige tupe proovimaterjali võtmiseks asend, mis tundub teile mugavaim, näiteks seistes jalad veidi harkis ja üks jalg veidi kõrgemale asetatud (sarnaselt hügieenitampooni sisestamise asendile) või lamades jalgu põlvedest veidi harki hoides. Analüüsi võtmiseks tupest on plastikust tuub, mille korgi külge on kinnitatud uuringutampoon (peenike plastik toruke vatitampooniga).
Enne tupeproovi võtmist pesta hoolikalt käed. Eemaldada tuubilt kork, mille külge on kinnitatud vatitampoon. Vatitampooni ots viia 3-4 cm sügavusele tuppe ja keerutada tampooniotsa mööda tupeseina 8-12 korda. Seejärel asetada tampoon tagasi tuubi ning pakendada spetsiaalsesse kilekotti (pakendiga kaasas). Transpordikarp palun sulgeda turvakleebisega.
Menstruatsiooni ajal ei ole soovitatav proovi võtta.
Proovivõtmise juhendi leiate ka proovivõtu komplektist.

Juhend PDF failina


Proovivõtu juhend herpesviiruse testiks

Herpese analüüsi saab võtta ainult hetkel, kui Teil on herpesinfektsioonist tingitud vill või haavand. Proovi ei tohi võtta, kui villiline lööve paraneb ehk on kattunud koorikuga, kuna sellisel hetkel ei pruugi viirust enam haavandis olla ja analüüs võib anda vale (valenegatiivse) tulemuse. Analüüsi võtmiseks villist või haavandist on plastikust tuub, mille korgi külge on kinnitatud uuringutampoon (peenike plastik toruke vatitampooniga).
Enne proovi võtmist pesta hoolikalt käed. Eemaldada tuubilt kork, mille külge on kinnitatud vatitampoon. Vatitampooni otsaga kraapida haavandi põhja 4-8 korda või koguda tampooni peale villi (de) sees olev vedelik. Seejärel asetada tampoon tagasi tuubi ning pakendada spetsiaalsesse kilekotti (pakendiga kaasas). Transpordikarp palun sulgeda turvakleebisega.
Proovivõtmise juhendi leiate ka proovivõtu komplektist.

Juhend PDF failina